Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny odzyskany samochód i zatrzymany po pościgu kierowca

Data publikacji 18.10.2016

Policjanci z Sulęcina odzyskali skradziony w Niemczech samochód marki Nissan Qashqai. Auto wkrótce trafi do właściciela. Zatrzymany w tej sprawie 21-letni mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. To już kolejna sprawa związana ze skutecznym odzyskiwaniem utraconych za Odrą samochodów, a realizowana przez policjantów z tej jednostki.

W piątek ( 14 października br.) na terenie gminy Torzym służbę pełniło dwóch policjantów Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego. Około godz. 12 patrolując teren stacji paliw w Boczowie policjanci podjęli kontrolę drogową wobec kierującego samochodem marki Nissan Qashqai. Podczas legitymowania mężczyzna oświadczył, że nie posiada dokumentów, ponieważ auto należy do jego kolegi. Następnie powiedział mundurowym, że najprawdopodobniej dokumenty są w bagażniku. Kierowca zaczął przeszukiwać bagażnik poczym podjął ucieczkę. Nie reagował na wezwanie funkcjonariuszy do zatrzymania się.

Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali uciekiniera. Podczas kontroli wnętrza pojazdu policjanci ujawnili uszkodzoną stacyjkę. Jak się dalej okazało samochód marki Nissan Qashqai z 2010 roku został skradziony na terenie Niemiec.

21-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do sulęcińskiej komendy. Natomiast samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Odzyskany Nissan Qashqai o wartości co najmniej 40 tysięcy złotych niebawem zostanie zwrócony właścicielowi.

Następnego dnia (15 października br.) mieszkaniec województwa lubuskiego został przesłuchany i usłyszał zarzut paserstwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

KWP Gorzów Wlkp. / ig

  • Odzyskany samochód
  • Odzyskany samochód
  • Odzyskany samochód
Powrót na górę strony
Polska Policja