Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz – recydywista w potrzasku

Data publikacji 11.01.2008

21-latka, który włamał się do dziewięciu piwnic w Bielsku – Białej, zatrzymali wczoraj policjanci z prewencji. Damian S. nie zdążył nic ukraść, gdyż jego poczynania zauważył jeden z mieszkańców i od razu powiadomił Policję. Jak się okazało, w przeszłości młody chłopak był już karany, a za kratkami spędził 3 lata. Teraz recydywiście za włamania grozi do 15 lat więzienia.

Kiedy tylko do policjantów z Bielska – Białej dotarła informacja o podejrzanym mężczyźnie, który kręci się wokół jednego z bloków przy ulicy Jesionowej, natychmiast pojechali na miejsce. Tu okazało się, że jeden z mieszkańców ujął 21-letniego chłopaka. Damian S. wyłamał zamki w drzwiach dziewięciu piwnic. Na szczęście nie zdążył nic ukraść, gdyż trafił w ręce mundurowych. Straty, jakie wyrządził, właściciele piwnicznych boksów szacują na około 300 złotych.

21-latek trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, w przeszłości był karany za podobne przestępstwa i mimo młodego wieku w zakładzie karnym spędził już 3 lata. Ponieważ za wczorajsze czyny odpowie w warunkach recydywy, może mu grozić kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. Jutro o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Powrót na górę strony