Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował wyłudzić 137 tys. złotych kredytu

Data publikacji 11.01.2008

Policjanci z bielańskiej komendy zatrzymali 36-letniego oszusta bankowego. Paweł J. próbował wyłudzić z kilku banków na Żoliborzu i Śródmieściu 137 tys. złotych. Wpadł na próbie wyłudzenia pierwszego kredytu. Grozi mu za to do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bielan zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali informację, że w kilku bankach na Żoliborzu i w Śródmieściu 36-letni mężczyzna złożył wnioski o przyznanie kredytów. Wszystko wskazywało na to, że posłużył się sfałszowanymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i wysokich uzyskiwanych dochodów. Policjanci postanowili bliżej przyjrzeć się 36- latkowi.

W placówce, do której mężczyzna miał zgłosić się po odbiór gotówki, policjanci zorganizowali zasadzkę. W umówionym czasie Paweł J. przyszedł po pieniądze. Wtedy funkcjonariusze wkroczyli do akcji. Mężczyznę zatrzymano tuż przed okienkiem kasowym. Był zaskoczony obecnością policjantów i nie stawiał oporu.

Jak ustalono, 36- latek próbował wyłudzić 137 tysięcy złotych z różnych banków. Wpadł w ręce policji przy próbie wyłudzenia 20 tysięcy. Zatrzymany mężczyzna usłyszy zarzut za posłużenie się sfałszowanymi dokumentami w celu uzyskania kredytu. Grozi za to do 8 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Powrót na górę strony