Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP przechwyciło narkotyki z Holandii oraz broń

Dwóch mężczyzn podejrzanych o przemyt narkotyków zatrzymali policjanci opolskiego CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej. W samochodzie, którym mężczyźni podróżowali, funkcjonariusze znaleźli narkotyki, broń palną i amunicję. Kolejną broń policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu jednego z mężczyzn. 58- i 29-latek usłyszeli 5 zarzutów i zostali tymczasowo aresztowani. Muszą się teraz liczyć z karą nawet 15 lat więzienia.

Policjanci CBŚP, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, w Tuplicach, niedaleko przejścia granicznego w Olszynie, zatrzymali do kontroli mercedesa, którym jechało dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze podejrzewali, że 58- i 29-latek mogą przemycać narkotyki.

Podczas sprawdzania samochodu, funkcjonariusze znaleźli ukrytą pod siedzeniem pasażera foliową paczkę z amfetaminą. W plecaku należącym do 29-latka śledczy znaleźli haszysz. W aucie ukryta była również broń palna i ponad 40 sztuk amunicji. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 1,5 kilograma amfetaminy i 100 gramów haszyszu i marihuany. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że narkotyki przemycono z Holandii. Policjanci przeszukali mieszkanie 58-latka. Tam znaleźli marihuanę, a także dwie jednostki broni palnej i blisko 100 sztuki amunicji.  Prowadzący sprawę ustalili, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 30 tys. złotych.

Na podstawie zabranych przez policjantów dowodów, prokurator Prokuratury Okręgowej w Opolu przedstawił mężczyznom zarzuty wewnątrzwspólnotowego przewozu znacznej ilości środków odurzających, posiadania narkotyków, a także nielegalnego posiadania broni.

Sąd tymczasowo aresztował obu mężczyzn. Za takie przestępstwa grozi im nawet do 15 lat więzienia. Śledczy przewidują dalszy rozwój tej sprawy.

(CBŚP / KWP w Opolu / ms)

Film CBŚP przechwyciło narkotyki z Holandii oraz broń

Pobierz plik CBŚP przechwyciło narkotyki z Holandii oraz broń (format mp4 - rozmiar 6.83 MB)

Powrót na górę strony