Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wzięli udział w Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej WPIST 2016

Drużyna funkcjonariuszy z Wydziału Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wystartowała w najsilniej obsadzonej kategorii ,,Open’’ Mistrzostw Świata Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej WPIST 2016. W tym samym turnieju wzięła udział też drużyna lubelskich policjantów. Mistrzostwa w tym roku zorganizowano w Holandii, a do udziału w turnieju zgłosiło się ponad 200 drużyn z 50 krajów świata.

Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej WPIST 2016 odbyły się od 10 do 14 października br. O najlepszy tytuł w turnieju rywalizowali funkcjonariusze z ponad 200 drużyn reprezentujących 50 krajów świata, leżących na pięciu kontynentach. Wśród uczestników można było znaleźć m.in. policjantów z Wyspy Reunion, Chin czy też Kazachstanu. Do udziału zgłosili się również funkcjonariusze Wydziału Techniki Kryminalistycznej z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Wystartowali w najsilniej obsadzonej kategorii ,,Open’’. Pomimo bardzo ambitnej postawy i walki z poszanowaniem idei gry fair-play, drużyna zakończyła udział w mistrzostwach na rywalizacji w grupie. Funkcjonariusze nie zamierzają jednak poprzestać na tym etapie i już przygotowują się do udziału w kolejnych zawodach.  

Udział w zawodach w ocenie policjantów z Wrocławia był nie tylko wspaniałym doświadczeniem sportowym, ale też okazją do nawiązania nowych znajomości, owocujących być może współpracą z innymi funkcjonariuszami z Polski i Europy. 

----

Lubelski garnizon Policji reprezentowali funkcjonariusze z Lublina, Świdnika, Zamościa i Opola Lubelskiego - członkowie Lubelskiej Grupy Wojewódzkiej IPA oraz ZT NSZZ Policjantów KWP w Lublinie. Drużyny rywalizowały ze sobą w czterech kategoriach: mężczyźni do 35, 35+, 45+ oraz kobiety do 35 lat. Drużyna „KWP Lublin” podjęła rywalizację w kategorii mężczyzn do 35 lat.  

Uroczyste otwarcie Mistrzostw odbyło się w hali sportowej w miejscowości Eibergen, gdzie wszystkie drużyny przemaszerowały przed licznie zgromadzoną publicznością.  

Rozgrywki turniejowe odbywały się w hali sportowej w Lichtenwoorde, podczas których nasi reprezentanci stoczyli zacięte boje z drużynami z: Francji, Anglii, Niemiec, Holandii, Włoch, Belgii i Rumunii. Wola walki, włożone w grę serce oraz doping kibiców pozwoliły lubelskiej grupie wygrać trzy mecze (co dało 4 miejsce w grupie) i wywalczyć Puchar.

Wizyta w Holandii była także okazją do odwiedzenia cmentarza wojennego w Arnhem, aby zapalić symboliczne znicze na grobach polskich żołnierzy.

(KWP we Wrocławiu / KWP w Lublinie / ms)

  • KWP Wrocław

  • KWP Lublin

Powrót na górę strony