Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdradził ich zapach oleju

Data publikacji 11.01.2008

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego zatrzymali trzech złodziei paliwa. Benzynę skradli z zaparkowanego przy ulicy Balladyny tira. Mężczyzn zdradził zapach oleju, którym były przesiąknięte ich ubrania. Teraz wszyscy odpowiedzą za kradzież, za co grozi im do 5 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się dziś w nocy. Dwadzieścia minut przed północą policyjny patrol zauważył przy ul. Balladyny grupę mężczyzn, którzy zlewali paliwo z zaparkowanego samochodu ciężarowego. Na widok zbliżającego się radiowozu wszyscy uciekli w kierunku pobliskiego osiedla. Jeden z mężczyzn próbował biec z kanistrem, jednak po kilku metrach odrzucił go i kontynuował ucieczkę bez obciążenia.

Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali jednego ze złodziei. Wpadł w ich ręce na klatce schodowej, gdzie próbował się ukryć. Jego dwaj kompani kręcili się wokół bloku udając, że spacerują. Niestety, zdradził ich zapach oleju napędowego, którym przesiąknięte były ich ubrania. Wszyscy trzej trafili do policyjnego aresztu.

Jak ustalili funkcjonariusze, pojazd, przy którym znaleziono porzucony kanister, należy do jednego z zatrzymanych i był już zatankowany kradzionym paliwem. Zatrzymanym mieszkańcom Międzyrzeca grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony