Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 promile u matki 6-tygodniowego niemowlęcia

Data publikacji 11.01.2008

Prawie 3 promile alkoholu we krwi miała 28-latka, którą zatrzymali policjanci z Łowicza. Kobieta przyszła ze swoim 6-tygodniowym dzieckiem do lekarza. W czasie wizyty medyk wyczuł od młodej matki alkohol i od razu powiadomił Policję. Maleństwo trafiło do szpitala. Nieodpowiedzialna matka wkrótce odpowie za swoje bezmyślne zachowanie. Grozi jej nawet do 5 lat więzienia.

Policjantów z Łowicza do jednego z gabinetów lekarskich wezwał pracujący tam lekarz. Podejrzenia pediatry wzbudziła jedna z pacjentek, która przyszła na badania okresowe ze swoim 6-tygodniowym dzieckiem. Lekarz czuł od kobiety alkohol. Podejrzewał, że młoda matka jest pijana.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, potwierdzili jego przypuszczenia. 28-latka we krwi miała prawie 3 promile. Maleństwo trafiło do szpitala, skąd po kilku godzinach odebrał je ojciec. Nieodpowiedzialna matka została odwieziona do domu - lekarz nie zezwolił na zatrzymanie jej w pomieszczeniach komendy. Kobieta najprawdopodobniej usłyszy zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. O wszystkim został powiadomiony już sąd rodzinny.

Powrót na górę strony