Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wandale zatrzymani

Data publikacji 11.01.2008

Dzisiaj w nocy za zniszczenie mienia do policyjnego aresztu trafiło pięciu nietrzeźwych mężczyzn. Dwóch z nich wybiło szyby w drzwiach klatki schodowej, a trzej kolejni skakali po masce zaparkowanego samochodu. Policjanci ustalają wartość wyrządzonych przez nich strat. Wandalom może grozić kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Lublina zostali wezwani na ul. Krzemieniecką około północy. Zgłaszający przekazał, że dwóch mężczyzn dobija się do drzwi wejściowych na klatkę schodową. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni wybili dwie szyby w dwóch klatkach i uciekli w stronę ul. Lwowskiej. Kilka minut później przy ul. Okrzei policjanci zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Zostali zatrzymani po krótkim pościgu. Był to 18-letni mieszkaniec Lublina i jego 21-letni kolega z podlubelskiej miejscowości. Od mężczyzn czuć było silną woń alkoholu. Nie chcieli stosować się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy i próbowali uciekać. Obaj byli pijani. Trafili do policyjnego aresztu.

W tym samym czasie policjanci z IV Komisariatu Policji zostali wezwani na parking przy ul. Grottgera. Tam czekali na nich pracownicy ochrony, którzy ujęli sprawców zniszczenia samochodu. Na parkingu policjanci zastali czterech ochroniarzy, którzy oświadczyli, że przejeżdżając obok parkingu zauważyli kilka osób, które skakały po masce zaparkowanego tam volkswagena golfa. Gdy podjechali bliżej, zostali zaatakowani. Mężczyźni wybili tylną szybę w służbowej toyocie i uszkodzili karoserię. Po chwili trójka wandali została ujęta. Wszyscy są mieszkańcami Lublina w wieku od 25 do 29 lat. Trafili do policyjnego aresztu. Jak się okazało, byli kompletnie pijani - mówili bełkotliwie i mieli trudności z utrzymaniem równowagi.

Policjanci ustalają wartość strat, jakie spowodowali wandale. Za zniszczenie mienia może im grozić kara do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony