Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z podrobionym towarem

Data publikacji 11.01.2008

Dolnośląscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi. W trakcie przeszukania zabezpieczono nożyki do golenia oraz karty pamięci do telefonów komórkowych i cyfrowych aparatów fotograficznych.

Wczoraj funkcjonariusze z wrocławskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali dwie osoby podejrzewane o obrót wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi. Obaj są mieszkańcami Wrocławia w wieku 29 i 30 lat. W trakcie przeszukania ich mieszkań policjanci zabezpieczyli ponad 1200 nożyków do golenia, kilkadziesiąt kart pamięci oraz kilkaset opakowań do kart pamięci od telefonów komórkowych i aparatów cyfrowych.

Ponadto na poczet przyszłych kar zabezpieczyli ponad 3000 złotych oraz 500 dolarów. Jak ustalili policjanci, oferowane do sprzedaży przedmioty trafiały do Polski z Chin, gdzie jeden z mężczyzn podczas pobytu w tym państwie nawiązał kontakty handlowe. Następnie towar z podrobionymi znakami był rozprowadzany poprzez ogłoszenia zamieszczane w Internecie. Obecnie funkcjonariusze ustalają, od jak dawna trwał ten przestępczy proceder i jakie straty z tego tytułu ponieśli legalni producenci.

Powrót na górę strony