Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Marihuana i komputerowa lista dłużników

Data publikacji 11.01.2008

Kryminalni z Legionowa zatrzymali 16-letniego Mariusza S. Chłopak wpadł w ręce funkcjonariuszy w chwili, kiedy próbował sprzedać marihuanę. Na widok nieumundurowanych policjantów próbował uciec i pozbyć się narkotyków. Mariusz S. trafił do policyjnej izby dziecka, a jego sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

Legionowscy kryminalni zwrócili uwagę na grupę młodych mężczyzn, którzy stali przy jednaj z klatek schodowych bloku przy Hubala. Wszystko wskazywało na to, że na kogoś czekali. Często się rozglądali, byli nerwowi i to zaciekawiło policjantów. Dlatego postanowili ich przez chwilę poobserwować. W pewnym momencie zauważyli, jak jeden z młodzieńców przekazał drugiemu niewielkie zawiniątko. Kryminalni wiedzieli, że coś jest „na rzeczy” dlatego postanowili wkroczyć do akcji. Widząc funkcjonariuszy, 16 letni Mariusz S. próbował uciec i opróżnić po drodze zawartość swoich kieszeni. Na nic mu się to zdało, chłopak wpadł i natychmiast trafił do miejscowej komendy. Jak się okazało, miał przy sobie marihuanę.

Policjanci poszli za ciosem i przeszukali mieszkanie 16 latka. To był strzał w dziesiątkę, znaleźli tam 11 gotowych do sprzedaży porcji marihuany. Kryminalni sprawdzili także komputer Mariusza S. I tu znaleźli całkiem ciekawe materiały. Była tam dosyć długa lista osób z przypisanymi kwotami pieniędzy, co mogło wskazywać na prowadzenie przez Mariusza S. małej „księgowości”.

Kryminalni zabezpieczyli komputer i telefon chłopaka. 16 letni Mariusz S. był już notowany za przestępstwa narkotykowe. Teraz jego sprawą zajmie się prokuratura i sąd rodzinny.

Powrót na górę strony