Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany kolejny podejrzany w sprawie znieważenia

Data publikacji 19.10.2016

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wytypowali kolejnego sprawcę znieważenia na tle narodowościowym studentów z Turcji, do jakiego doszło 8 października około 3:30 przy ul. Chełmińskiej. Trzeci zatrzymany podejrzany ma 15 lat i jest mieszkańcem Torunia.

Przypomnijmy: to kolejny już nieletni wytypowany i zatrzymany do tej sprawy. Pierwszy został zatrzymany dwa dni po zdarzeniu, czyli 10 października. Kryminalni ustalili, że 15-latek brał czynny udział w zajściu i dopuścił się znieważenia na tle narodowościowym w stosunku do studentów.

Funkcjonariusze, analizując zgromadzony materiał, wytypowali również mężczyznę, który zapoczątkował całe zajście i w sposób wulgarny znieważył na tle narodowościowym studentów, a następnie uderzył jednego z nich. W dwa dni od zatrzymania pierwszego, nieletniego sprawcy toruńscy kryminalni zatrzymali 20-latka. Jest on podejrzany o to, że 8 października około 3:30 nad ranem znieważył na tle narodowościowym trzyosobową grupę studentów z Turcji, a następnie uderzył jednego z nich. Mężczyzna nie był znany policjantom z wcześniejszych spraw, gdyż w przeszłości nie był karany. 20-latek usłyszał zarzut znieważenia na tle narodowościowym z użyciem przemocy.

Decyzją prokuratora został on objęty policyjnym dozorem, ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i został zobowiązany do poręczenia majątkowego.

Wczoraj (18.10.16) kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali kolejną osobę do sprawy znieważenia obywateli Turcji z powodu ich przynależności narodowej. To drugi już nieletni. Podobnie jak dwaj wcześniej rozliczeni, jest mieszkańcem Torunia. Materiały dotyczące jego udziału w tym zdarzeniu zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i ds. Nieletnich.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony