Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

IX edycja konkursu „Dzielnicowy Roku”

W Szkole Policji w Katowicach rozpoczęła się rywalizacja w IX Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, której celem jest poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych oraz wyłonienie najlepszego dzielnicowego w kraju.

Wczoraj, 19 października br., tuż po godzinie 8.00 Komendant Szkoły Policji insp. dr Rafał Kochańczyk, uroczyście przywitał przybyłych z całego kraju gości, życząc im powodzenia i udanej rywalizacji.

Po raz kolejny funkcjonariusze sprawdzą się w 5 konkurencjach – teście wiedzy policyjnej, strzelania, symulacji przyjęcia interesanta, pierwszej pomocy przedmedyczna i symulacji podstawowych czynności służbowych związanych ze służbą patrolową.

Aby zdobyć tytuł „Dzielnicowego Roku” i powalczyć o wyjątkowo atrakcyjne nagrody, funkcjonariusze będą musieli uzyskać jak najwięcej punktów w każdej z tych pięciu konkurencji. A jest o co walczyć, bowiem nagrody są naprawdę imponujące. Najlepszy dzielnicowy oprócz dumnie brzmiącego tytułu może otrzymać również nagrody rzeczowe tj. tablety, tv, smartphone, mini wieże itp. ufundowane przez Prezydentów i Starostów Miast województwa śląskiego oraz współorganizatora imprezy Zarząd Główny NSZZ Policjantów.

Najlepszego, spośród 34 policjantów reprezentujących wszystkie komendy wojewódzkie oraz komendę stołeczną policji, wyłonią sędziowie konkursu. Kim będzie ten szczęśliwiec, kto stanie na podium – okaże się w piątek, a już dziś życzymy wszystkim powodzenia.

(SP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony