Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za posiadanie znacznej ilości zakazanych środków

Data publikacji 20.10.2016

Namierzony przez inowrocławskich kryminalnych 28-latek, u którego w mieszkaniu policjanci znaleźli prawie kilogram marihuany i blisko dwa kilogramy dopalaczy najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami. Sąd aresztował go tymczasowo na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez śledczych. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia, a zabezpieczone zakazane środki dzięki policjantom nie trafią na rynek.

Przypomnijmy: w miniony poniedziałek, 17.10.br., wcześnie rano, kryminalni wkroczyli do mieszkania 28-letniego mieszkańca Inowrocławia. Policjanci, którzy zwalczają na co dzień przestępczość narkotykową, uzyskali bowiem informację, że może on posiadać zakazane środki. Przeszukanie zajmowanych przez niego pomieszczeń tylko to potwierdziło. Policjanci przejęli blisko 1 kilogram marihuany i prawie 2 kilogramy dopalaczy, które dzięki nim nie trafią do potencjalnych odbiorców.

Następnego dnia mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

Wczoraj, 19.10.br., sąd przychylił się do wniosku inowrocławskich policjantów oraz prokuratora i zdecydował, że 28-latek za posiadanie znacznej ilości środków odurzających najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony