Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sopel "miał nosa"

Data publikacji 11.01.2008

Policjanci z Nieporętu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież z włamaniem. Do Krzysztofa Z. i Mariana S. mundurowych doprowadził „Sopel”. Policyjny pies po podjęciu śladu wytropił obydwu mężczyzn w ich domu. Na miejscu mundurowi znaleźli wszystkie skradzione przedmioty o wartości ponad trzech tysięcy złotych. Obu zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Kiedy właściciel domku letniskowego w Kątach Węgierskich zgłosił oficerowi dyżurnemu Policji włamanie do swojej posesji, na miejsce natychmiast została wysłana ekipa dochodzeniowo-śledcza. Razem z mundurowymi do pracy zabrał się „Sopel” - pies policyjny specjalizujący się w tropieniu śladów. Już po chwili ruszył on w kierunku pobliskich zabudowań, doprowadzając swojego przewodnika do jednego z domów. Jak się szybko okazało, swoim nosem „Sopel” trafił w przysłowiową dziesiątkę.

W domu policjanci zastali 53-letniego Krzysztofa Z. i 55-letniego Mariana S. Mężczyźni wielokrotnie „przewijali się”, w policyjnych kartotekach. Przeszukując pomieszczenia, policjanci znaleźli wszystkie skradzione przedmioty. Łupem złodziei padły elektronarzędzia i sprzęt ogrodowy ( spawarka, wiertaka, kosiarki i inne) za ponad 3 tys. złotych. Jeszcze dzisiaj sąd w Legionowie podejmie decyzję w sprawie zatrzymanych. Krzysztofowi Z. i Marianowi S. grozi do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony