Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za kilkanaście kradzieży pojazdów i włamania do pomieszczeń gospodarczych

Data publikacji 20.10.2016

Funkcjonariusze z I Komisariatu Policji w Jeleniej Górze ustalili aktualne miejsce pobytu i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne przestępstwa przeciwko mieniu. Zatrzymany to 38-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego.

Policjanci zajmujący się tą sprawą potwierdzili, że mężczyzna ma na swoim koncie kradzieże i kradzieże z włamaniem do co najmniej 14 samochodów, których dokonał w tym roku na terenie powiatu. 38-latek kradł pozostawione w pojazdach dokumenty m.in. prawa jazdy, dowody rejestracyjne i dowody osobiste. Włamywał się również do pomieszczeń gospodarczych. Jego łupem padały maszyny budowlane, przyczepy, motocykle, rowery, odzież i elektronarzędzia oraz przedmioty, które mógł szybko spieniężyć.

Kilka dni temu funkcjonariusze próbowali zatrzymać podejrzanego do kontroli, gdy jechał autem osobowym. Ten jednak mimo dawnych przez policjantów odpowiednich sygnałów, nie zatrzymał się i skierował pojazd w kierunku funkcjonariusza - próbując go przejechać. Policjant podjął próbę zatrzymania 38-latka i oddał dwa strzały ostrzegawcze. Pomimo tego mężczyzna nie zatrzymał się i oddalił się z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętej akcji poszukiwawczej został zatrzymany w mieszkaniu swojego kolegi, gdzie się ukrywał.

Sprawdzenia potwierdził także, że zatrzymany mężczyzna poruszał się skradzionym samochodem i ma na swoim koncie liczne przestępstwa przeciwko mieniu, gdzie wartość strat sięgnęła kwoty ponad 60 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie dotyczące m.in. kradzieży i kradzieży z włamaniem oraz narażenia funkcjonariusza policji na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów i policjanci wnioskowali już o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony