Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Bielska-Białej zdobyli „Koronę Maratonów Polskich”

Data publikacji 20.10.2016

W 5 maratonach przebiegli prawie 211 km i to w ciągu zaledwie 7 miesięcy. Wszystko po to, aby zdobyć upragnioną „Koronę Maratonów Polskich”. Dwaj policjanci z Bielska-Białej - st.asp. Tomasz Czernek i asp. Piotr Stefaniak, mogą poszczycić się nie lada wytrwałością i determinacją w dążeniu do celu.

Zdobycie „Korony Maratonów Polskich”, zamiast wymaganych 24 miesięcy, zajęło im zaledwie 7. Aby zdobyć koronę należy ukończyć 5 maratonów, odbywających się w Dębnie, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu, co daje łącznie 210 km 975 m. Policjanci wszystkie wymagane biegi zaliczyli w 2016 roku. Pierwszy w kwietniu w Dębnie, a ostatni w październiku w Poznaniu.

Na co dzień st.asp. Tomasz Czernek zajmuje się wykrywaniem sprawców przestępstw korupcyjnych, natomiast asp. Piotr Stefaniak pełni służbę na stanowisku zastępcy oficera dyżurnego bielskiej komendy. Ich pasją od lat jest bieganie. Po zakończonej służbie zamieniają mundury na sportowe stroje. Każdego miesiąca, bez względu na warunki pogodowe, pokonują setki kilometrów. Pasja, którą polubili mimo, iż wymaga samodyscypliny, niemalże codziennych treningów, jest dla nich prawdziwym relaksem. Po zdobyciu „Korony Maratonów Polskich” nawet nie myślą o spoczywaniu na laurach i nie zawieszają swoich startowych butów na przysłowiowym „kołku”. Jeszcze w tym roku planują udział w górskim Maratonie Beskidy.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony