Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławska policjantka zdobyła Koronę Polskich Półmaratonów 2016

Mł. asp. Justyna Szeglowska z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu swoją przygodę z bieganiem rozpoczęła w zeszłym roku. W 2016 roku po raz pierwszy na dystansie 21,975 km wystartowała w Półmaratonie Ślężańskim w Sobótce. Kolejne zawody to ukończenie półmaratonu we Wrocławiu, Wałbrzychu, Pile oraz Półmaratonu Królewskiego w Krakowie, co w konsekwencji pozwoliło zdobyć „Koronę Polskich Półmaratonów”.

Przed rozpoczęciem służby w Policji mł. asp. Justyna Szeglowska trenowała podnoszenie ciężarów. Zawodniczka reprezentowała kraj na arenach międzynarodowych, wielokrotnie zdobywała medale Mistrzostw Polski w kategorii ciężkiej.

Od pewnego czasu jej pasją stało się bieganie. W 2016 roku po raz pierwszy policjantka wystartowała w Półmaratonie Ślężańskim w Sobótce. Kolejne zawody to ukończenie półmaratonu we Wrocławiu, Wałbrzychu, Pile oraz Półmaratonu Królewskiego w Krakowie, co w konsekwencji pozwoliło zdobyć „Koronę Polskich Półmaratonów”.

Mł. asp. Justyna Szeglowska w Policji służy od 8 lat. Wcześniej pracowała m.in. jako wywiadowca w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu a także w Wydziale Prewencji Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna. Prywatnie jest mężatką i ma 4-letnią córeczkę.

Zapytana o kontynuację startów w zawodach biegowych policjantka odpowiedziała, że w 2017 roku chciałaby rozpocząć zdobywanie „Korony Maratonów Polskich”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko sportowych.

(KWP we Wrocławiu / ms)

  • policjantka z medalem
  • policjantka z medalem
  • policjantka z medalem
Powrót na górę strony