Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli dwóm starszym mężczyznom

Data publikacji 21.10.2016

Policjanci ze Stalowej Woli i Sanoka pomogli dwóm starszym mężczyznom. 88-letni mieszkaniec Sanoka upadł w swoim mieszkaniu. 77-letni mieszkaniec stalowej Woli zasłabł na ulicy. Obaj mężczyźni trafili do szpitali.

Wczoraj (20.10) około godz. 12, w Stalowej Woli przy ulicy Popiełuszki, nieopodal bloku nr 3 w trakcie patrolu policjanci zauważyli leżącego mężczyznę i pochylającą się nad nim kobietę. Mundurowi podjęli interwencję. Ustalili, że przechodzień zasłabł i jest nieprzytomny. Sprawdzili jego funkcje życiowe i ułożyli go w pozycji bocznej bezpiecznej cały czas kontrolując tętno i oddech. Za pośrednictwem oficera dyżurnego, do nieprzytomnego mężczyzny wezwana została karetka pogotowia.

W pewnym momencie 77-latek przestał oddychać. Policjanci rozpoczęli czynności resuscytacyjne, które prowadzili do momentu przyjazdu ratowników medycznych. Następnie funkcjonariusze udzielali pomocy ratownikom w dalszej reanimacji mężczyzny. Po około 30 minutach odzyskał on funkcje życiowe i został przewieziony do szpitala.

Dzisiaj rano, 21 października br., policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ul. Armii Krajowej w Sanoku, w jednym z mieszkań słychać wołanie o pomoc. Sąsiad wiedząc, że w mieszkaniu przebywa samotny, starszy mężczyzna, wezwał na pomoc funkcjonariuszy. Policjantka z mieszkania zgłaszającego przedostała się na balkon na drugim piętrze i przez szybę w oknie zauważyła leżącego na podłodze starszego mężczyznę. O sytuacji poinformowała będącego razem z nią w patrolu policjanta, który wyważył drzwi i wszedł do mieszkania.

Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy, następnie przekazali 88-letniego mężczyznę załodze pogotowia ratunkowego.

KWP w Rzeszowie / ig / ms
 

Powrót na górę strony