Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Torres rozpoczął służbę

Data publikacji 21.10.2016

Torres rozpoczął służbę w puławskiej policji. Jest nim młody owczarek niemiecki, który zakończył specjalistyczne szkolenie dla psów policyjnych w Sułkowicach. Jego opiekunem jest mł. asp. Łukasz Kubiś, który również uczestniczył w półrocznym kursie. Torres oraz jego szkolenie było finansowane ze środków Urzędu Gminy w Puławach.

Blisko pół roku na szkoleniu z nowym psem - owczarkiem niemieckim, spędził mł. asp. Łukasz Kubiś. Pomyślne zakończenie szkolenia dla psów policyjnych w Sułkowicach to jeden z pierwszych kroków przyjęcia do służby czworonogów. Policyjny, puławski owczarek w połowie października zakończył szkolenie z bardzo dobrymi ocenami.

Torres, pies patrolowo tropiący w kagańcu wykorzystywany będzie w tropieniu osób poszukiwanych, zarówno zaginionych jak i do popełnionych przestępstw. Będzie pomocny również w zabezpieczaniu imprez sportowych i masowych. Torres oraz jego szkolenie było finansowane ze środków Urzędu Gminy w Puławach.

Niemal w tym samym czasie puławscy przewodnicy psów służbowych zostali wyposażeni w nowy radiowóz, Skodę Yeti. Pojazd został zakupiony przy współfinansowaniu ze środków Urzędu Miasta w Puławach.

KWP w Lublinie / ig

  • Torres z przewodnikiem
  • Torres z przewodnikiem
  • Torres z przewodnikiem
Powrót na górę strony