Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sutenerów i zlikwidowali kilka agencji towarzyskich

Data publikacji 21.10.2016

W ręce mazowieckich policjantów wpadło dwóch sutenerów, którzy na terenie Warszawy prowadzili kilka agencji towarzyskich. Mężczyźni podejrzani są o ułatwianie uprawiania prostytucji oraz czerpanie z tego korzyści. Prokuratura Okręgowa w Radomiu zastosowała wobec nich dozór policji. Na nierządzie mężczyźni zarobili co najmniej 100 tys. zł. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Sutenerzy i stręczyciele często zamieszani są w handel ludźmi. Policja na bieżąco prowadzi identyfikację potencjalnych ofiar tego procederu. Zwykle są to kobiety, które zmusza się do prostytucji. Sutenerzy są także często zamieszani w innego typu przestępstwa. W trakcie niedawnych działań, prowadzonych do sprawy kradzieży samochodów, policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledzczego KWP zs. w Radomiu, ujawnili na terenie Warszawy kilka agencji towarzyskich. Nierządem trudniły się w nich Polki, jak również kobiety zza wschodniej granicy RP.

Mundurowi zatrzymali dwóch dwudziestokilkuletnich mężczyzn, których przesłuchano jako podejrzanych o czerpanie korzyści z nierządu. W agencjach towarzyskich, które prowadzili, „pracowało” kilka kobiet. W niespełna rok podejrzani zarobili co najmniej 100 tys. zł.

Prokurator zastosował wobec mężczyzn dozór policji. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Śledztwo prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledzczego KWP zs. w Radomiu, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony