Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekazanie radiowozów w CSP Legionowo

Data publikacji 11.01.2008

17 samochodów osobowych, 16 motocykli yamaha i 2 łodzie motorowe trafiły do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Wczoraj odbyła się uroczystość przekazania pierwszej partii pozyskanych dla szkoły środków transportu. Wkrótce dotrą do Centrum 3 nowe autobusy i 2 dobrze wyposażone ambulanse specjalistyczne

Godzina 13.30, plac manewrowy CSP. Na centralnym miejscu płyty- główny obiekt uroczystości: 33 błyszczące, nowe pojazdy, pozyskane w ramach środków finansowych przeznaczonych na modernizację Policji i środków budżetowych. Szkoła wzbogaciła się o 17 samochodów i 16 motocykli oraz 2 łodzie motorowe. Są wśród nich cztery fordy mondeo, pięć opli vectra, pięć renault trafic, i trzy terenowe nissany. Motocykle to 11 crossowych yamah WR 450, oraz 5 motocykli szosowych ciężkich yamaha VZ1 (Fazer 1000). Sprzęt ten zostanie rozdysponowany między zakłady i wydziały CSP. Decyzją komendanta Policji zostanie wykorzystany wyłącznie w procesie dydaktycznym szkoły. Największy powód do zadowolenia ma zakład ruchu drogowego, który otrzyma klika samochodów i wszystkie motocykle. Fordy mondeo, przeznaczone dla ZRD przewidziano pod montaż wideorejestratorów. Motocykle zostaną wykorzystane w zakresie nauki i doskonalenia jazdy przez policyjną „drogówkę”.

Przypomnijmy, że Centrum, jako jedyna szkoła w Polsce, kształci policjantów ruchu drogowego, a kursy jazdy motocyklem cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem. Liczba szkoleń, które szkoła może zaoferować, jest zależna w dużym stopniu od jej wyposażenia. Dlatego też dzięki nowemu sprzętowi, a tym samym i większym możliwościom, zwiększy się z pewnością liczba policyjnych motocyklistów na krajowych drogach. Pozostałe samochody wykorzystywać będzie Zakład Techniki Operacyjnej, Wydział Dowodzenia, Zakład Szkoleń Specjalnych oraz Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Oprócz nowych samochodów szkoła w ramach tego pierwszego kontyngentu, otrzymała też dwie łodzie motorowe parker 750 baltic i askeladden 435i lite, które już zostały przetransportowane do bazy szkolenia Policji Wodnej CSP w Kalu na Mazurach.

Podczas uroczystości komendant CSP insp. Jacenty Bąkiewicz podkreślił, jak duże znaczenie ma dla szkoły tak pokaźne wzmocnienie bazy transportowej, dyrektor Biura Logistyki KGP, obecny na uroczystości, podkreślił rolę szkół w procesie edukacji kadr policyjnych oraz podnoszenia sprawności i skuteczności nowoczesnej Policji. Auta zostały poświęcone, aby dobrze służyły wszystkim policjantom, którym przyjdzie z nich korzystać. Po oficjalnych uroczystościach wszyscy mogli je z bliska podziwiać.

Jest to dopiero pierwsza partia nowego sprzętu, jaki trafi do CSP. W najbliższym czasie do Centrum dotrą jeszcze inne pojazdy, które usprawnią pracę szkoły: autokar oraz dwa mniejsze autobusy. Szkoła otrzyma także dwa specjalistyczne ambulanse: pirotechniczny i potocznie zwany EiTD (samochód ekologii i techniki drogowej). Policjanci, którzy będą szkolić się w najbliższym czasie będą podnosić swoje kwalifikacje zawodowe na nowoczesnym sprzęcie, który w ramach modernizacji Policji zasili nasze jednostki.
Powrót na górę strony