Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł, ukradł i zgłosił fikcyjne przestępstwo

Data publikacji 11.01.2008

Policjanci z Komisariatu IV zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o napad, kradzież, powiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i fałszywe zeznania. Zatrzymanie go było możliwe dzięki mężczyźnie, który nie pozostał obojętny na naruszenie prawa, śledził sprawców i powiadomił o wszystkim Policję.

Kilka dni temu na ulicy Gawronów dwaj mężczyźni zaatakowali 47-letnią mieszkankę Katowic i wyrwali jej torebkę. Uciekających sprawców zauważył prawnik jednego z wodzisławskich zakładów pracy. Mężczyzna, który jechał skodą bez chwili wahania ruszył za napastnikami. Uciekający przestępcy wsiedli do fiata 126p. Prawnik próbował zablokować im drogę, jednak sprawcy ruszyli maluchem uderzając w skodę i uciekli w kierunku ulicy Meteorologów. Pomimo agresywnego zachowania bandytów mężczyzna podążył za nimi. Na ulicy Meteorologów maluch zatrzymał się. Z auta wysiadło czterech mężczyzn. Jeden z nich wymachując kierowcy skody butelką, groził mu pozbawieniem życia. Mężczyzna powiadomił wówczas Policję i odjechał.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam, na ulicy Meteorologów znaleźli porzuconego fiata. W samochodzie odnaleźli część skradzionych kobiecie przedmiotów.

Niedługo potem funkcjonariusze z Komisariatu IV przyjęli zgłoszenie o kradzieży fiata 126p. Jak się jednak szybko okazało 33-letni właściciel "malucha" chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, poinformował policjantów o kradzieży auta i złożył fałszywe zeznania. To on uciekał fiatem i groził prawnikowi pozbawieniem życia.

Mężczyzna został zatrzymany. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

Słowa uznania należą się kierowcy skody, który widząc co się dzieje, nie pozostał obojętny, bez chwili wahania zareagował na przestępstwo, podążył za sprawcami i poinformował o wszystkim Policję.
Powrót na górę strony