Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Data publikacji 23.10.2016

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na okres 3 m-cy. Niestety nadal nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy. Policjanci z radzyńskiej drogówki zatrzymali dwoje takich kierowców. Rekordzista jechał z prędkością 121 km/h. Poczynania obydwojga kierujących uwieczniło oko policyjnej kamery.

Do obydwu zdarzeń doszło w czwartek na drodze wojewódzkiej w miejscowości Świerże. Około godz. 12:15 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego patrolujący drogę W-814 nagrali poczynania 40-letniej mieszkanki gm. Wohyń. Kobieta, kierowała samochodem osobowym marki Audi jadąc z prędkością 121 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczyła aż o 71 km/h.

Niecałą godzinę później, w  tej samej miejscowości, funkcjonariusze korzystając z pomocy videorejestratora  nagrali podróż 48-letniego mieszkańca Parczewa. Mężczyzna kierując samochodem marki Citroen Berlingo,  jechał w terenie zabudowanym z prędkością 103 km/h. Dodatkowo auto, którym poruszał się 48-latek nie posiadało badań technicznych. Jak tłumaczył kontrolującym go policjantom , przekroczył dozwoloną prędkość, gdyż spieszył się po części samochodowe. Poza utratą prawo jazdy, kierowcy otrzymali mandaty i punkty karne.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apelujemy również do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Zatem zwolnijmy i zachowajmy maksimum ostrożności tak, aby nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

KWP w Lublinie B.S.P. / mg

Opis filmu: Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.58 MB)

Powrót na górę strony