Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sam nie pamięta, ile komórek ukradł

Data publikacji 16.03.2006

Policjanci Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej w Rzeszowie zatrzymali 21-letniego mieszkańca Lutoryża, podrzeszowskiej wsi, poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie. 21-letni Bartosz ma odbyć karę pozbawienia wolności, jednak do zakładu karnego w terminie nie przybył.

To nie jedyny powód zatrzymania tego młodego, ale doświadczonego już przestępcy. Operacyjne ustalenia wskazują, że zatrzymany ukradł w Rzeszowie (i nie tylko tu) kilkadziesiąt telefonów komórkowych. Kradł w kawiarniach, dyskotekach, sklepach, autobusach. Zawsze wykorzystywał nieuwagę pokrzywdzonych.

Wiadomo już, że telefony sprzedawał obywatelowi Ukrainy, poszukiwanemu teraz przez rzeszowską policję. Komórki trafiały prawdopodobnie za granicę. Prawdopodobnie o wielu kradzieżach pokrzywdzeni policji nie informowali.

Bartosz potrzebował pieniędzy na narkotyki, w momencie zatrzymania miał przy sobie amfetaminę, marihuanę i tabletkę axtasy.

Bywało, że odwiedzał znajomych i prosił o telefon, bo miał pilnie zadzwonić. Chwilę później uciekał z aparatem w ręku. Działo się tak, kiedy dopadł go narkotykowy głód.

Rzeszowska policja odsłania sukcesywnie jego przestępczą przeszłość, on natomiast już odsiaduje wyrok za kradzieże.
Powrót na górę strony