Policjant z Wrocławia zdobył złoty medal w turnieju karate

Funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podinsp. Wojciech Żmija był znowu bezkonkurencyjny podczas XVII Mistrzostw Polski Seniorów Open i Kata, największym i najbardziej prestiżowym turnieju karate w Polsce. Wygrał kategorię ciężką Masters kumite full kontakt. Jako jedyny zawodnik turnieju wszystkie swoje walki wygrał przed regulaminowym czasem. W zawodach udział wzięło ponad 250 zawodników z 70 klubów z całej Polski, w tym medaliści Mistrzostw Świata, Europy i Polski.

22 października 2016 r. w Olsztyńskiej Hali Widowiskowo - Sportowej "Urania" odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata. Jest to największy i najbardziej prestiżowy turniej karate w Polsce.

Podinsp. Wojciech Żmija z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wygrał kategorię ciężką Masters kumite full kontakt. Jako jedyny zawodnik turnieju wszystkie swoje walki zwyciężył przed regulaminowym czasem. Walkę ćwierćfinałową, półfinałową i finałową skończył przez ippon, zadając przeciwnikom ciosy uniemożliwiające im dalszą walkę.

W Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin wzięło udział ponad 250 zawodników z 70 klubów z całej Polski, w tym medaliści Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Otwarcia imprezy dokonał m.in. Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Patronat Honorowy pełnił Ambasador Japonii. Impreza połączona była z Galą Sztuk i Sportów Walki. Organizatorem tych imprez był Olsztyński Klub Kyokushin Karate.

Serdecznie gratulujemy kolejnego już sukcesu na arenie sportowej.