Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawdzali swoje umiejętności w ramach programu „50+ na drodze”

Podczas wykładów, a następnie w praktyce mogli zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności ci, którzy zdecydowali się wziąć udział w programie prewencyjnym „50+ na drodze” zorganizowanym przez bydgoskich policjantów.

W dniach 21-22.10.2016 odbyła się V edycja programu prewencyjnego „50+ na drodze” organizowanego przez policjantów Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy. Piątkowy wieczór grupa 30 osób spędziła na wykładach tematycznych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz profilaktyki zdarzeń drogowych i zmian w przepisach ruchu drogowego, które poprowadził mł. asp. Sławomir Szeląg wraz z ratownikiem medycznym Damianem Dębeckim.

W sobotni poranek, pomimo opadów deszczu, zmobilizowani kursanci rozpoczęli część praktyczną szkolenia. Odbyła się ona na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy. Składały się na nią: slalom z użyciem tzw. trolejów na tylnej osi pojazdu, przejazd samochodem z założonymi okularami typu alkogogle, praktyczne użycie urządzenia AED w ratowaniu życia, a także próbny egzamin teoretyczny na sali wykładowej.

Poczynaniom kierowców przyglądał się z zainteresowaniem p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy podinsp. Przemysław Mielczarek oraz przedstawiciel Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, w którym funkcjonariusze bydgoskiej komendy prowadzą program „Prosta Droga”, dla osób osadzonych za czyny zabronione związane z przestępstwami drogowymi.

V edycja programu to kontynuacja działań na lata 2015 - 2018 założeń programowych profilaktyki ruchu drogowego. Serdeczne podziękowania dla p. Marcina Gagackiego - bydgoskiego rajdowca, Krzysztofa Paśnickiego - instruktora WORD w Bydgoszczy, Damiana Dębeckiego - ratownika medycznego oraz p. Bogdana - pracownika stacji diagnostycznej WORD w Bydgoszczy za całokształt pracy i bezinteresownego wysiłku w poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu bydgoskiego.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Film Sprawdzali swoje umiejętności w ramach programu „50+ na drodze”

Pobierz plik Sprawdzali swoje umiejętności w ramach programu „50+ na drodze” (format mp4 - rozmiar 13.86 MB)

Powrót na górę strony