Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozprowadzali narkotyki wśród kibiców

Data publikacji 24.10.2016

Policjanci z łódzkiej komendy wojewódzkiej rozbili grupę przestępczą, zajmującą się sprzedażą narkotyków. Zatrzymano 10 członków tej grupy, składającej się z pseudokibiców jednej z łódzkich drużyn.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Pseudokibiców KWP w Łodzi rozpracowywali grupę przestępczą, działającą od końca 2015 roku do połowy roku 2016. Grupa, w skład której wchodzili pseudokibice jednej z łódzkich drużyn, trudniła się rozprowadzaniem narkotyków w środowisku kibicowskim. Na podstawie dotychczasowych ustaleń funkcjonariusze wytypowali osoby związane z tym procederem.

Rankiem 19 października br. kryminalni z komendy wojewódzkiej wspierani przez SPAP w Łodzi zatrzymali 10 mieszkańców powiatu pabianickiego w wieku od 22 do 34 lat. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli komputery, telefony komórkowe, karty SIM oraz 10 gramów mefedronu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóm zatrzymanym prokuratorskich zarzutów handlu narkotykami. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostali mężczyźni odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat więzienia.

20 października decyzją sądu jeden z zatrzymanych, 25-latek, został aresztowany na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pabianicach.

(KWP w Łodzi / ms)

Film Rozprowadzali narkotyki wśród kibiców

Pobierz plik Rozprowadzali narkotyki wśród kibiców (format mp4 - rozmiar 14.28 MB)

Powrót na górę strony