Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki, broń i amunicję zabezpieczyli policjanci CBŚP i funkcjonariusze SG

Data publikacji 25.10.2016

Marihuanę, metamfetaminę, tabletki ekstazy i dwie sztuki broni palnej zabezpieczyli policjanci z katowickiego CBŚP wraz z funkcjonariuszami Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy już usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, obrotu środkami odurzającymi, jak również posiadania nielegalnej broni. Jeden z nich najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli w Katowicach kierującego BMW, ponieważ mieli informację, że w aucie mogą być przewożone narkotyki. W samochodzie znaleziono broń, ekstazy i marihuanę. Kierujący pojazdem 40-letni mężczyzna został zatrzymany.

Funkcjonariusze przeszukali garaż i mieszkanie należące do zatrzymanego mężczyzny, gdzie ujawnili nie tylko narkotyki, ale również broń. Jak po nitce do kłębka dotarli do kolejnego mężczyzny, zamieszanego w przestępczy proceder. 36-latek został zatrzymany na Śląsku we własnym mieszkaniu.

W sumie funkcjonariusze CBŚP i Straży Granicznej zabezpieczyli ponad 200 gramów marihuany, 23 gramy metamfetaminy, 850 tabletek ekstazy, dwie sztuki broni palnej i ponad 60 sztuk różnego rodzaju amunicji.

Jeden z mężczyzn usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i obrotu narkotykami oraz nielegalnego posiadania broni. Sąd zadecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu. Drugi natomiast usłyszał zarzut obrotu narkotykami.

(CBŚP/ mw)

foto:Śląski Oddział SG

  • zabezpieczona broń i narkotyki
  • zabezpieczone środki
  • zabezpieczona broń i narkotyki
Powrót na górę strony