Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o nielegalne posiadanie broni i amunicji

Data publikacji 16.03.2006

Policjanci zatrzymali w powiecie wrocławskim dwóch mężczyzn, którzy posiadali nielegalnie broń i amunicję.

15 marca 2006 r. funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w związku z podejrzeniem nielegalnego posiadania broni, o świcie zatrzymali 48–letniego mieszkańca gminy Długołęka, u którego na posesji znaleźli karabinek KBKS z lunetą optyczną i zamontowanym tłumikiem, ponad 30 sztuk amunicji różnego kalibru oraz kuszę razem ze strzałami, na które wymieniony nie miał pozwolenia. Broń ukryta była w samochodzie zaparkowanym w jednym z garaży oraz altanie.

Podczas czynności wykonywanych w miejscu zamieszkania mężczyzny, policjanci znaleźli i zabezpieczyli również narzędzia oraz urządzenia, które zostały skradzione z firm funkcjonujących na terenie Wrocławia jak również sfałszowane świadectwo maturalne. W śród skradzionych przedmiotów były m.in.: nagrzewnica olejowa, pompa spalinowa, sprężarka, wkrętaka akumulatorowa, szlifierka kątowa oraz zestaw profesjonalnych kluczy nasadowych.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży, nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz posługiwania się sfałszowanym dokumentem, za co grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Również policjanci z komisariatu w Sobótce zatrzymali 24–letniego mężczyznę, u którego w mieszkaniu znaleźli ukrytą w szafie strzelbę jednostrzałową własnej konstrukcji oraz 20 sztuk amunicji różnego kalibru. Mężczyźnie przedstawiono zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

W obu przypadkach policjanci sprawdzają skąd pochodzi broń oraz czy była, a jeśli tak to, w jakich okolicznościach użyta. Funkcjonariusze podejrzewają, że zatrzymani mogli zabezpieczoną broń wykorzystywać do kłusownictwa. 48–letniemu mężczyźnie w związku z prowadzoną sprawą zabezpieczono również dwie inne jednostki broni myśliwskiej, na które miał zezwolenie.

Powrót na górę strony