Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 800 porcji narkotyków przechwycili policjanci z powiatu zgorzeleckiego

Data publikacji 25.10.2016

Policjanci z Pieńska zatrzymali 28- letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze w pomieszczeniu gospodarczym znajdującym się na terenie powiatu zgorzeleckiego znaleźli środki odurzające w postaci marihuany, z których można by było przygotować ponad 800 porcji narkotyku. Mężczyźnie za uprawę i posiadanie środków odurzających odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pieńsku w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że mieszkaniec Starego Węglińca, może posiadać środki odurzające. Policjanci pracujący nad tą sprawą, po zweryfikowaniu wszystkich informacji wkroczyli pod ustalony adres, aby to sprawdzić. W trakcie przeszukania posesji znaleźli i zabezpieczyli ponad ususzony kwiatostan ziela konopi, które ukryte były w pomieszczeniu gospodarczym. Jak się okazało pochodziły one z krzaków własnej uprawy 28-latka. Mężczyzna zakupił ziarenka rośliny, posadził je, a następnie uprawiał na polanie za domem. Z zabezpieczonych środków odurzających można było przygotować ponad 800 porcji narkotyku.

28-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty nielegalnej uprawy oraz posiadania środków odurzających. Podejrzany mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i teraz za swoje postępowanie odpowiadał będzie przed sądem. Za posiadanie środków odurzających grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności oraz taka sama kara grozi za uprawę marihuany.

KWP we Wrocławiu / ig

Opis filmu: Ponad 800 porcji narkotyków przechwycili policjanci z powiatu zgorzeleckiego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.05 MB)

Powrót na górę strony