Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał popełnić samobójstwo

Data publikacji 26.10.2016

Szybka wymiana informacji między policjantami z różnych jednostek zaowocowała uratowaniem 33-letniego Polaka mieszkającego na terenie Czech, który chciał popełnić samobójstwo. Ostatecznie mężczyzna został odnaleziony koło jednego z mostów w Cieszynie, po polskiej stronie granicy.

W poniedziałek, 24 października br., w godzinach wieczornych oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie otrzymał informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o Polaku  mieszkającym na terenie Czech, który chce się targnąć na swoje życie. Z prośbą o pomoc dzwoniła szwagierka desperata, mieszkanka powiatu wadowickiego, która właśnie otrzymała sms od niego. Z treści wiadomości wynikało, że 33-latek żegna się z bliskimi i zamierza skoczyć z mostu.

Z uwagi na fakt, że mężczyzna mieszkał na terenie Czech i najprawdopodobniej tam chciał targnąć się na swoje życie, podinsp. Roman Żaba - oficer dyżurny małopolskiej Policji, błyskawicznie skontaktował się z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP w Warszawie, podając wszelkie potrzebne szczegóły. Ponieważ miejscowość w której mieszkał 33-latek leży na granicy polsko – czeskiej, powiadomiono także straż graniczną oraz jednostki policji w Małopolsce i na Śląsku.

Równolegle zastępca dyżurnego nadkom. Anna Nowak, utrzymując stały telefoniczny kontakt z rodziną mężczyzny wdrożyła procedury sprawdzania logowania się telefonu desperata. Okazało się, że mężczyzna może być w Cieszynie po stronie polskiej. Ta informacja natychmiast została przekazana patrolom policji w tym mieście i po krótkim czasie mundurowi odnaleźli go w zaroślach, koło jednego z mostów.  Od 33-latka była wyczuwalna woń alkoholu. Mężczyzna został przetransportowany do pobliskiego szpitala na obserwację.

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja