Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów: Zabezpieczono 1,5 mln nielegalnych papierosów

Odnalezienie 'magazynu' z trefnymi papierosami było możliwe dzięki wcześniejszemu zatrzymaniu przez policjantów samochodu, w którym transportowano nielegalny towar.

Szybko ustalono, że papierosy bez akcyzy pochodzą ze znajdującej się niedaleko miejscowości Mirocin Dolny. Po przeszukaniu jednego z gospodarstw okazało się, że jest tam swoisty skład papierosów bez polskich znaków akcyzy. W jednym z pomieszczeń gospodarczych znajdował się pokój, w którym znaleziono 7200 sztang , co daje 1 440 000 sztuk papierosów marki Marlboro i LM. Szacunkowa wartość wykrytego towaru to 360 000 złotych.

W tej sprawie zatrzymano 2 mieszkańców woj. lubuskiego i 1 z woj. zachodniopomorskiego. Zabezpieczono również dwa samochody, którymi poruszali się zatrzymani mężczyźni, a które służyły im do przewozu nielegalnego towaru.

Nie jest to jedyna sprawa związana z ujawnieniem nielegalnych papierosów jaką wykryli lubuscy policjanci. Dwa dni temu 6000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy wykryli policjanci z Sulęcina. W połowie października policjanci z Krosna Odrzańskiego ujawnili w zatrzymanym do kontroli Mercedesie Vito 23 000 paczek papierosów nielegalnie wwiezionych do naszego kraju ze wschodu. Jeśli dodać do tego zatrzymanie w lipcu tego roku przez gorzowski CBŚ mężczyznę podejrzewanego o zorganizowanie przemytu 60 transportów z papierosami o wartości 40 000 euro każdy , to widać wyraźnie , że coraz częściej to właśnie policja wychwytuje przemytników papierosów podczas kontroli drogowych czy między innymi w tym celu prowadzonych akcji blokadowych na głównych drogach naszego kraju.
Powrót na górę strony
Polska Policja