Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Starogardzka policjantka pierwsza w biegu po schodach

Data publikacji 28.10.2016

W minioną sobotę w Collegium Altum, czyli jednym z najwyższych budynków w Poznaniu odbyła się po raz drugi biegowa wspinaczka po schodach. O mistrzowskie medale walczyli policjanci, studenci i nauczyciele akademiccy. Starogardzką komendę reprezentowała st. sierż. Jolanta Kuc, która w kategorii kobiet najszybciej pokonała 17 pięter.

22 października br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbyły się II zawody w bieganiu po schodach. Wśród 300 biegaczy i biegaczek o medale walczyli miłośnicy tej dyscypliny, studenci, nauczyciele akademiccy oraz policjanci. Zawody zostały zorganizowane w budynku Collegium Altum, czyli w jednym z najwyższych wieżowców w Poznaniu. Meta zlokalizowana była na 17 piętrze, a każdy z zawodników aby do niej dotrzeć musiał pokonać 372 schody.

To niecodzienne sportowe wydarzenie zorganizował Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz portal wszystkoobieganiu.pl. Patronat nad wydarzeniami objęli: jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak oraz Komendant Miejski Policji w Poznaniu mł. insp. Maciej Nestoruk.

W ramach biegu odbyły się Mistrzostwa Polski Policji oraz Mistrzostwa Polski Studentów i Nauczycieli Akademickich. Wśród uczestników imprezy na linii startu nie zabrakło poznańskich i wielkopolskich policjantów. W biegu uczestniczyła również st. sierż. Jolanta Kuc z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, która wśród policjantek zajęła I miejsce uzyskując na mecie czas 2 minuty 30 sekund. O kilka setnych sekundy za nią na drugim miejscu uplasowała się sierż. sztab. Banaszak Patrycja z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, natomiast III miejsce z czasem 3:01 przypadło st. sierż. Natalii Stróżyńskiej z Komisariatu Policji w Trzciance.

Bezkonkurencyjnym policjantem, podobnie jak rok temu, z czasem 1:34 okazał się sierż. Tomasz Kubik z Komisariatu Policji w Koronowie. II miejsce z czasem 2:00 przypadło kom. Grzegorzowi Tomczakowi z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, natomiast III miejsce z czasem 2:13 przypadło sierż. Krzysztofowi Lis z Komisariatu Policji Poznań Grunwald.

W imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu mł. insp. Macieja Nestoruka policyjnym biegaczom puchary wręczył jego Zastępca mł. insp. Adam Kachel.

(KWP w Gdańsku / ms)

Powrót na górę strony