Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani złodzieje tablic drogowych przy autostradzie A-4

Data publikacji 16.03.2006

Policjanci z Legnicy zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy kradli tablice drogowe na autostradzie A-4. Straty przekraczają 200 tys. zł.

Od trzech miesięcy na legnickim odcinku autostrady A-4 kradzione były drogowe tablice informacyjne o kilkunastometrowych rozmiarach. Łącznie skradziono 7 tablic, co spowodowało straty sięgające prawie 250 tys. zł. Funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wpadli na pomysł wykorzystania specjalnej pasty fluorescencyjnej, którą pomalowano elementy pozostałych tablic drogowych. Zwiększono również ilość patroli w rejonie autostrady.

Dzisiejszej nocy, ok. godz. 03.30 patrol policji autostradowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zauważył dwóch mężczyzn odkręcających śruby przy jednej z tablic. Policjanci zaalarmowali pozostałe patrole i podjęli pościg za uciekającymi złodziejami. Funkcjonariusze z Legnicy zablokowali drogi w okolicach autostrady i rozpoczęli poszukiwanie sprawców kradzieży. Po kilkunastu minutach zatrzymane zostały dwa samochody, w których znajdowało się 6 mężczyzn. Po zatrzymaniu mężczyźni byli bardzo zdziwieni, że siedzenia w ich samochodach świecą pod lampą UV. Ich zdziwienie zmieniło się w przerażenie kiedy odkryli, że świecą się także ich ręce, twarze i ubrania.

Zatrzymani w wieku od 18 do 43 lat przyznali się do kradzieży. Na jednym ze skupów złomu w Legnicy policjanci znaleźli jedną tablicę drogową. Złodzieje zarobili na sprzedaży kradzionych znaków…1000 zł.

Powrót na górę strony