Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 28.10.2016

Zarzut usiłowania zabójstwa 40–letniej kobiety oraz usiłowania dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia usłyszał 38-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. W minioną środę mężczyzna zaatakował pokrzywdzoną nożem w jednym ze sklepów na terenie miasta.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 10-tej w minioną środę. Jak wynika z ustaleń ostrowieckich policjantów, do jednego ze sklepów z artykułami BHP wszedł mężczyzna, który poinformował 40-letnią ekspedientkę, że jest zainteresowany zakupem roboczych spodni. W momencie kiedy ekspedientka zaczęła pakować towar, sprawca wyjął nóż kuchenny i zadał kobiecie dwa ciosy. 40-latka zdołała uciec ze sklepu, a napastnik oddalił się.

Już po kilkunastu minutach, dzięki pomocy świadka zdarzenia ostrowieccy kryminalni na sąsiedniej ulicy zatrzymali nożownika. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Kobieta trafiła do szpitala. 

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa 40-latki oraz usiłowania dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na jej szkodę. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.  Za czyny, których się dopuścił grozi mu teraz kara do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / ms)

Powrót na górę strony