Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nakielscy funkcjonariusze uratowali desperata

Data publikacji 28.10.2016

Bardzo szybkie i profesjonalne działanie policjantów z nakielskiej „patrolówki” zapobiegło tragedii. Mundurowi uratowali 68-latka, który targnął się na swoje życie. Mężczyzna został przekazany pod opiekę służbom medycznym.

Wczoraj, 27.10.br., krótko przed 15.00, dyżurny nakielskiej komendy został powiadomiony przez mężczyznę, który dodzwonił się na numer alarmowy, że jego znajomy przekazał mu właśnie informację, że zamierza popełnić samobójstwo. Od zgłaszającego dyżurny dowiedział się, że desperat może znajdować się na terenie ogródków działkowych w Nakle.

Informacja natychmiast została przekazana do wszystkich patroli w słuzbie. Dwa z nich, wśród których był również strażnik miejski, rozpoczęły przeszukiwanie terenu. Liczyła się każda minuta. Chwilę później mundurowi zauważyli wiszącego na drzewie człowieka, więc natychmiast ruszyli mu na pomoc. Przecięli sznur, na którym zawisł mężczyzna i udrożnili mu drogi oddechowe, po czym wezwali na miejsce służby medyczne, którym przekazali desperata.

Gdyby nie natychmiastowa reakcja osoby, która poinformowała policję o zamiarach 68-latka, a następnie funkcjonariuszy, którzy błyskawicznie pojawili się na miejscu, odnaleźli mężczyznę i udzielili mu niezbędnej pomocy, najpewniej doszłoby do tragedii.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Powrót na górę strony