Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie w Lubelskiem

Data publikacji 12.01.2008

Od poniedziałku tj. 14 stycznia 2008r. w województwie lubelskim rozpoczynają się ferie zimowe. Część dzieci i młodzieży wyjedzie na zorganizowane zimowiska, ale sporo z nich zostanie w domach. Dlatego ważne, by zadbać o bezpieczny wypoczynek dla jednych i drugich. Policja radzi, jak przygotować dzieci i młodzież do zimowego wypoczynku.

Bezpieczeństwo na drodze

Większość dzieci spędzi ferie na zimowiskach i obozach. Nasilony ruch zarówno autokarów, jaki i samochodów osobowych spodziewany jest już od weekendu poprzedzającego początek ferii. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole. Szczególną uwagę zwracać będą na stan trzeźwości kierowców, dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem, jego użytkowania oraz świadczenia usług w zakresie zarobkowego przewozu osób. Sprawdzany będzie stan techniczny autokarów, szczególnie układy hamulcowe, układ kierowniczy, prawidłowe ogumienie, oświetlenie, oznakowanie oraz wyposażenie, w tym w urządzenia rejestrujące prędkość, czas postoju i czas jazdy.

Przypominamy wszystkim rodzicom i opiekunom, że każdy tego rodzaju wyjazd można zgłosić dzwoniąc na numer 997. Przeprowadzona przez policjantów kontrola może zapobiec tragedii. Jednocześnie prosimy, aby informacje o planowanych wycieczkach zgłaszane były przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem.

Jeśli dzieci zostają w domu, zadbajmy, aby:

Umożliwić im korzystanie z półkolonii, zajęć w świetlicach, domach kultury czy kołach zainteresowań. Na czas nieobecności dorosłych domowników zapewnijmy najmłodszym opiekę osoby zaufanej. Zostawmy przy telefonie numery do opiekunów lub osób zaufanych oraz numery alarmowe. Przypominajmy dzieciom o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych.

Bezpieczeństwo na koloniach

Pamiętajmy, że w czasie wyjazdu dzieci mogą być narażone na kradzież, dlatego lepiej, aby pozostawiły w domu wartościowe przedmioty, markowe ubrania i większe kwoty pieniędzy.
Powrót na górę strony