Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli na próbie wyłudzenia kredytu

Data publikacji 12.01.2008

W ręce policjantów z Mokotowa zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wpadły kolejne osoby usiłujące wyłudzić kredyt bankowy. Barbara K. i Kamil K. zostali zatrzymani "na gorąco" w chwili, gdy zjawili się w jednym z banków po odbiór pożyczki w wysokości 30 tysięcy złotych.

Policjanci z Mokotowa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wpadli na trop kolejnych nieuczciwych kredytobiorców. Tym razem do jednej z placówek bankowych zgłosiła się 22-letnia Barbara K. Kobieta ubiegała się o przyznanie 30 tysięcy złotych kredytu. Przedstawione przez nią dokumenty były jednak sfałszowane. W rzeczywistości kobieta nie miała nic wspólnego z firmą, w której rzekomo była zatrudniona.

Barbara K. i towarzyszący jej 26-letni Kamil K. wpadli w chwili, gdy zjawili się w banku po odbiór pożyczki. Para oszustów została zatrzymana. Policjanci ustalili, że Barbarze K. "lewe" zaświadczenie o pracy i zarobkach wystawił Kamil K.

Jeszcze tego samego dnia, w trakcie przeszukania mieszkania Kamila K., funkcjonariusze zabezpieczyli kilka dokumentów dotyczących otrzymanych kredytów oraz komputer przy użyciu, którego wystawiane były fikcyjne zaświadczenia.

Barbara K. i Kamil K. trafili do policyjnego aresztu.

Powrót na górę strony