Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z okazji Wszystkich Świętych oddano hołd gen. Markowi Papale

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta uczcił pamięć tragicznie zmarłego gen. Marka Papały. Na cmentarzu w Pruchniku delegacje policjantów, przedstawicieli samorządu w obecności rodziny, oddały hołd byłemu Komendantowi Głównemu Policji. Delegacje złożyły kwiaty, zapaliły znicze. Przy grobie zaciągnięto wartę honorową.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp.dr Krzysztof Pobuta wraz z zastępcami  insp. Pawłem Filipkiem i insp. Tadeuszem Szymankiem złożyli wieniec na grobie byłego Komendanta Głównego Policji gen. Marka Papały.

Na cmentarzu w Pruchniku obecny był także Naczelnik Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Marek Odyniec, Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu mł. insp. Henryk Moskwa i kierownik Posterunku Policji w Pruchniku asp. szt. Wojciech Mikłasz.

Kom. Beata Radoń i podkom. Leszek Wielgosz z Gabinetu Komendanta Głównego Policji reprezentowali kierownictwo polskiej Policji. Wśród składających wiązanki byli także przedstawiciele samorządu: Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła i Sekretarz Urzędu Robert Grządziel. Na cmentarzu obecna była także rodzina zmarłego Generała –  ojciec Jan i siostra Krystyna.

Nad grobem gen. Marka Papały modlitwę zaintonował duszpasterz Podkarpackiej Policji ks. Marek Buchman.

Uroczystość odbywała się w asyście policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, którzy zapalili znicze i zaciągnęli wartę honorową przy grobie Generała. 

(KWP w Rzeszowie / dm)

Powrót na górę strony