Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł swojego podopiecznego

Data publikacji 12.01.2008

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 24-latka, który okradł swojego podopiecznego. Rafał K. opiekował się starszym mężczyzną. Ciesząc się jego zaufaniem, wykorzystał sytuację kradnąc dużą sumę pieniędzy. Po zatrzymaniu Rafał K. przyznał się do przestępstwa. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano do policjantów z warszawskiego Śródmieścia dotarła informacja o kradzieży, której ofiarą padł starszy mężczyzna. Zbierając informacje, funkcjonariusze wytypowali krąg osób mogących mieć związek z tym przestępstwem. Wśród nich znajdował się młody człowiek opiekujący się starszym panem.

24-letni Rafał K. w mieszkaniu swojego podopiecznego bywał dosyć często, robił mu zakupy. Młody mężczyzna z czasem zdobył zaufanie starszego pana. Gdy podejrzał, gdzie 80-latek ma schowane pieniądze, wykorzystał chwilę jego nieuwagi i ukradł oszczędności.

Dotarcie do nieuczciwego opiekuna zajęło śledczym zaledwie kilkadziesiąt minut. Rafał K. został zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa i oddał skradzioną gotówkę. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony