Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Msza Święta w intencji poległych na służbie lubuskich policjantów

W sobotę /29 października/ w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie Mszą Świętą uczczono pamięć poległych na służbie funkcjonariuszy województwa lubuskiego. Cała policyjna rodzina w refleksji oddała hołd tym, którzy swoją postawą dali świadectwo wierności pięknym słowom przysięgi.

Wprowadzeniem sztandaru Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. rozpoczęła się  Msza Święta w intencji poległych na służbie policjantów,  której przewodniczył ks. kan. dr Józef  Tomiak – Kustosz Sanktuarium w Rokitnie, a homilię wygłosił kapelan wschowskich policjantów- ojciec Maciej Olszewski z Zakonu Ojców Franciszkanów. Nie mogło również zabraknąć kapelana lubuskiej Policji- ks. kan. Jerzego Piaseckiego. W Eucharystii uczestniczyły rodziny poległych na służbie lubuskich policjantów. Obecni byli także I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Krzysztof Sidorowicz, policjanci i pracownicy lubuskiej Policji oraz przedstawiciele NSZZ policjantów województwa lubuskiego oraz Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.

W tym samym dniu z inicjatywy Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Gorzowie Wlkp., mł. insp. Anny Kołodziejczak-Milewskiej, która jednocześnie pełni funkcję Pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. ds. współpracy z Fundacją Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, odbyło się spotkanie Kierownictwa lubuskiej Policji z rodzinami poległych na służbie policjantów. Podczas spotkania I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Krzysztof Sidorowicz podkreślił, że …jesteśmy jedną policyjną rodziną, a naszym obowiązkiem jest pamiętać o tych, którzy stojąc na straży bezpieczeństwa, honoru i prawa pozostali na wiecznej służbie. Dlatego tak ważne dla nas jest utrzymywanie kontaktu z rodzinami policjantów, którzy wypełnili rotę ślubowania do końca. Wyrażając szacunek dla bliskich naszych kolegów insp. Krzysztof Sidorowicz zapewnił, że ich rodziny zawsze mogą liczyć na wsparcie środowiska policyjnego. Dzięki życzliwości Kustosza Sanktuarium w Rokitnie ks. kan. dr Józefa  Tomiaka uczestnicy spotkania mogli również spędzić czas w wyjątkowym miejscu – Kalwarii Rokitniańskiej.

Oddajemy hołd tym, którzy swoją postawą dali świadectwo wierności pięknym słowom przysięgi. Pielęgnowanie pamięci o poległych na służbie lubuskich policjantach jest naszym obowiązkiem!

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim / dm)

Powrót na górę strony