Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga kierowcy

Data publikacji 12.01.2008

Do dwóch tragicznych wypadków doszło dzisiejszej nocy na zachodniopomorskich drogach. W obu tych przypadkach kierowcy prawdopodobnie stracili panowanie nad pojazdami. Dodatnie temperatury nie świadczą o tym, że jezdnia nie jest zmarznięta i śliska. Nagłe zmiany pogody wymagają od kierowców szczególnej ostrożności.

Dzisiaj pół godziny po północy na drodze niedaleko Darłowa kierujący samochodem opel calibra stracił prawdopodobnie panowanie nad pojazdem i zjechał na lewe pobocze. Samochód uderzył w przydrożne drzewo, a następnie wjechał do rowu. Pojazd zaczął się palić. 29-letni kierowca po uderzeniu w drzewo wypadł przez przednią szybę na zewnątrz. Zginął na miejscu. 24-letnia pasażerka zginęła wewnątrz pojazdu.

Również dzisiaj około godziny 8:00, na trasie Lęgi – Jezierzyce w powiecie świdwińskim doszło do podobnego wypadku drogowego. Kierujący samochodem opel astra, 24-letni mężczyzna, stracił prawdopodobnie panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca zginął na miejscu. Dwoje pasażerów jadących samochodem zostało rannych. Ciężko ranny mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Koszalinie.

W tym miejscu apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności. Dodatnia temperatura nie oznacza, że na drogach, szczególnie powiatowych, nie ma przymrozków. Nadmierna prędkość, a przede wszystkim niedostosowanie jej do realnych warunków drogowych jest jedną z głównych przyczyn wypadków na naszych drogach.
Powrót na górę strony