Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Starsza pani odnaleziona przez załogę policyjnego śmigłowca

Data publikacji 12.01.2008

W poszukiwania 74-letniej mieszkanki Pilchowic oprócz policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zaangażowani byli również funkcjonariusze z Wrocławia oraz inne służby. Kobieta cierpiąca na zaniki pamięci wyszła z domu 10 stycznia br. i ślad po niej zaginął. Po kilkunastogodzinnych poszukiwaniach, zmarzniętą kobietę wypatrzyła w lesie załoga policyjnego śmigłowca.

Poszukiwania rozpoczęły się wieczorem natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu. Do akcji poszukiwawczej, w której brali udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, Oddziałów Prewencji z Wrocławia oraz załoga helikoptera z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zostały włączone również inne służby. Dwie załogi helikopterów z jednostki wojskowej w Jeleniej Górze, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna z Lwówka Śląskiego i Wrocławia, Ochotnicza Straż Pożarna z Pilchowic, Wlenia, Straż Miejska, Straż Leśna, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratownicze z Jeleniej Góry, jednostka poszukiwawczo-ratownicza "Baryt" ze Złotoryi, a także grupa ratowników PCK z Lwówka Śląskiego.

Teren przeczesywany był metr po metrze i obserwowany z powietrza. Sprawdzany był cały, rozległy kompleks leśny Pilchowic. Poszukiwania zakończyły się pomyślnie. Siedzącą w lesie kobietę wypatrzyła załoga policyjnego śmigłowca. Starsza pani była lekko wyziębiona. Po przebadaniu przez lekarza kobieta wróciła do domu.

Powrót na górę strony