Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoscy policjanci rozbijają szajkę fałszywych wnuczków

Data publikacji 01.11.2016

Kryminalni z bydgoskiej komendy namierzyli i zatrzymali mieszkańca wielkopolski podejrzanego o oszustwa metodą na „wnuczka”. 22-latek brał udział w przestępstwach na terenie Bydgoszczy, Torunia i Świecia. Policjanci nie wykluczają dodatkowych zarzutów. Mężczyzna decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące.

Do zatrzymania doszło w miniony piątek (28.10.2016) na terenie województwa wielkopolskiego. To właśnie tam policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy namierzyli mieszkańca powiatu wągrowieckiego.

Na trop 22-latka wpadli, gdy pracowali nad sprawą z przed trzech miesięcy. Sprawa dotyczyła usiłowania oszustwa metodą na „wnuczka”. Oszuści próbowali wyłudzić od mieszkańca bydgoskich Wyżyn 80 tysięcy złotych. Na szczęście do przekazania pieniędzy nie doszło.

Zatrzymany mężczyzna został dowieziony do Bydgoszczy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskich Wyżyn. Zebrany przez nich materiał dowodowy wskazywał, że 22-latek na swoim koncie ma więcej tego typu przestępstw.

Jak się okazało, pod koniec lipca i na początku sierpnia brał również udział w oszustwach na terenie Świecia i Torunia. Niestety w tych przypadkach dwie starsze kobiety dały się nabrać na historię oszustów i przekazały łącznie 35 tysięcy złotych. Policjanci nie wykluczają jeszcze, że ta lista zarzutów może się zwiększyć.

Wczoraj (31.10.2016) kryminalni z bydgoskich Wyżyn doprowadzili podejrzanego do prokuratora. Oskarżyciel po jego przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Sąd natomiast po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował mężczyznę na dwa miesiące.  

Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

film do obejrzenia TUTAJ

(KWP w Bydgoszczy / dm)

Powrót na górę strony