Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego trzema listami gończymi

Data publikacji 03.11.2016

Kierownik Posterunku Policji w Cybince – asp. Marek Żelek, w czasie wolnym od służby, zatrzymał poszukiwanego mężczyznę, który od roku ukrywał się przed organami ścigania. Teraz 28-latek trafi na dwa lata do więzienia.

Do zatrzymania doszło w środę 2 listopada w Zielonej Górze. Kierownik Posterunku Policji w Cybince asp. Marek Żelek, będąc na zakupach w jednej z galerii handlowych, zauważył mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanemu trzema listami gończymi. W takiej sytuacji decyzja policjanta mogła być tylko jedna – zatrzymać 28-latka. Ten na widok funkcjonariusza zaczął uciekać.

Pościg szybko okazał się skuteczny. Mężczyzna po kilkuset metrach został zatrzymany. Asp. Marek Żelek o całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego KMP w Zielonej Górze, a następnie przekazał poszukiwanego przybyłym na miejsce policjantom.

28-letni mieszkaniec gminy Cybinka był poszukiwany trzema listami gończymi oraz trzema nakazami doprowadzenia wydanymi przez Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim, w celu odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był poszukiwany za pobicie, pozbawienie wolności innej osoby i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego, do którego trafi na dwa lata.

KWP w Gorzowie Wlkp. / ig

Powrót na górę strony