Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

7 tys. policjantów będzie dbało o bezpieczeństwo w stolicy 11 listopada

Data publikacji 03.11.2016

W Komendzie Stołecznej Policji szef MSWiA Mariusz Błaszczak i Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk uczestniczyli w odprawie poświęconej przygotowaniom służb do zabezpieczenia obchodów Święta Niepodległości.

Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk poinformował, że ponad 7 tys. funkcjonariuszy będzie zapewniało bezpieczeństwo 11 listopada w Warszawie podczas obchodów Święta Niepodległości.

"Zdecydowana większość zgromadzeń będzie miała miejsce w Warszawie. To Komenda Stołeczna Policji jest obciążona odpowiedzialnością za bezpieczeństwo. Również w Komendzie Głównej Policji powstał specjalny zespół zadaniowy" - powiedział nadinsp. dr Jarosław Szymczyk po odprawie poświęconej przygotowaniom służb do zabezpieczenia obchodów Święta Niepodległości. Podkreślił także, że policyjne siły wsparcia z pozostałych województw dotrą do Warszawy 10 listopada.

"Raporty, które mi przedstawiono, świadczą o tym, że warszawska policja jest gotowa do zabezpieczenia. Chodzi o bezpieczeństwo tych, którzy będą manifestować oraz mieszkańców Warszawy" - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Także Komendant Stołeczny Policji insp. Robert Żebrowski podkreślił, że policjanci są przygotowani do zabezpieczenia obchodów Święta Niepodległości. Poinformował, że specjalny zespół pracuje w KSP od 8 września. "Chodzi o właściwe zabezpieczenie uroczystości, zarówno tych centralnych jak i wielu zgromadzeń i innych uroczystości" - powiedział Żebrowski.

Do środy do stołecznego ratusza wpłynęło 17 zgłoszeń manifestacji planowanych na 11 listopada. Tego dnia ulicami Warszawy przejdą trzy duże marsze. Środowiska narodowe organizują Marsz Niepodległości, Komitet Obrony Demokracji - marsz "KOD Niepodległości", a organizacje lewicowe i anarchistyczne - marsz antyfaszystowski.

PAP / ig

  • Odprawa dotycząca zabezpieczenia 11 listopada
  • 7 tys. policjantów będzie dbało o bezpieczeństwo w stolicy 11 listopada

Film 7 tys. policjantów będzie dbało o bezpieczeństwo w stolicy 11 listopada

Powrót na górę strony