Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Składał niemoralne propozycje 12-latce

Data publikacji 04.11.2016

30-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego przez Internet składał niemoralne propozycje 12-letniej dziewczynce. Mężczyzna został zatrzymany przez grudziądzkich kryminalnych i już usłyszał zarzut. Prokurator zadecydował o policyjnym dozorze dla podejrzanego i zakazał mu kontaktowania się z dziewczynką.

30-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych, nawiązał kontakt z 12-letnią dziewczynką. W trakcie korespondencji z nią, zaproponował jej spotkanie. Rozmowy miały jednoznacznie seksualny podtekst. Dziewczynka powiedziała o wszystkim mamie, a ta o wszystkim powiadomiła grudziądzkich policjantów.

Kryminalni natychmiast przystąpili do ustalania kim jest osoba, która kontaktowała się z dziewczynką. Po wytypowaniu sprawcy policjanci pojechali do miejsca zamieszkania 30-latka. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli również laptopa. Komputer zostanie teraz poddany ekspertyzie biegłego.

W minioną środę (2.11.16) 30-latek usłyszał zarzut z art. 200a § 2 kk, za co grozi do 2 lat więzienia. Wczoraj (3.11.16) policjanci doprowadzili mężczyznę do Prokuratury Rejonowej w Wąbrzeźnie. Oskarżyciel zadecydował o objęciu go policyjnym dozorem oraz zakazał kontaktowania się z 12-latką.
       
Apelujemy do rodziców, by uczulili swoje dzieci na wszelkie próby nawiązania z nimi kontaktów przez nieznane osoby za pośrednictwem Internetu, by nie przesyłały swoich zdjęć i nie podawały szczegółowych danych na swój temat.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony