Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie 88-letniemu mężczyźnie

Data publikacji 04.11.2016

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie biorący udział w akcji „Znicz” – pełniący służbę przy jednym z krakowskich cmentarzy uratowali zżycie 88-letniemu mężczyźnie, który zasłabł.

Podczas prowadzonych działań w czasie przygotowania i trwania Święta Wszystkich Świętych policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców Krakowa oraz osób, które przyjechały do naszego miasta, aby odwiedzić groby swoich bliskich. Na cmentarzach, w  ich pobliżu jak i na drogach prowadzących do takich miejsc funkcjonariusze pełnili całodobową służbę w patrolach umundurowanych jak i w operacyjnych.

1 listopada po przeprowadzonej porannej odprawie – policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie udali się w rejon cmentarza na Woli Duchackiej. Gdy poodjeżdżali we wskazane miejsce zauważyli zbiegowisko ludzi. Na widok mundurowych ludzie zaczęli wzywać pomocy. Okazało się, że przed bramą cmentarną leży straszy mężczyzna. Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia i sami zaczęli kontynuować reanimację, którą do tej pory prowadziły osoby będące na miejscu zdarzenia.

Stan poszkodowanego był bardzo poważny – oddech mężczyzny był prawie niewyczuwalny, jednak w czasie prowadzonej akcji ratunkowej oddech mężczyzny powrócił. Po kilkunastu minutach na miejscu pojawiła się załoga karetki pogotowia, która przeprowadziła dalszą reanimację używając profesjonalnego sprzętu.

W chwili przewiezienia do szpitala 88-letniemu mężczyźnie przywrócono akcję serca. Dzięki pomocy przechodniów i policjantów mężczyzna został uratowany.

KWP w Krakowie / ig

Powrót na górę strony