Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawna akcja Policji i uratowane życie

Data publikacji 04.11.2016

Sekundy zadecydowały o uratowaniu życia 39-letniemu mężczyźnie. Gdyby nie szybkie działania policjantów z Komendy Powiatowej w Jarocinie i przeprowadzona przez nich akcja reanimacyjna, próba samobójcza zakończyłaby się śmiercią.

2 listopada br. policjanci z Jarocina odebrali telefoniczne zgłoszenie o próbie samobójczej mężczyzny. Na miejsce natychmiast wysłany został trzyosobowy patrol w składzie: sierż. sztab. Artur Ludwiczak, sierż. Mariusz Matuszak i sierż. Piotr Karliński.

We wskazanym miejscu policjanci zjawili się już kilka minut później. Po wejściu do piwnicy, w której miał się znajdować zdesperowany 39-latek, okazało się, że zdążył on już wykonać swój zamiar wykorzystując do tego instalację grzewczą i skórzany pasek. Mężczyzna nie reagował na żadne bodźce.

Funkcjonariusze natychmiast oswobodzili desperata z pętli i bezwładnego, bez najmniejszych oznak życia położyli na podłodze. Zachowując do końca zimną krew mundurowi podjęli akcję reanimacyjną w międzyczasie wzywając pogotowie. Po upływie około dwóch minut ciągłej akcji ratowniczej policjanci przywrócili funkcje życiowe 39-latka. Przytomnego już mężczyznę przekazali przybyłemu chwilę później zespołowi pogotowia ratunkowego.

O uratowaniu życia mężczyźnie zadecydowała przytomna postawa policjantów i szybko podjęta przez nich akcja reanimacyjna.

Policjanci, którzy uratowali życie mężczyźnie, służbę pełnią w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym KPP w Jarocinie.

(KWP w Poznaniu / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja