Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój dla puszki piwa

Data publikacji 13.01.2008

Puszka piwa padła łupem rozbójnika, który zaatakował klienta sklepu monopolowego przy Puławskiej. Daniel N. wpadł w ręce wywiadowców z Mokotowa, chwilę po zdarzeniu. 26-latek spędził noc w policyjnym areszcie. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem, około 22:00 przy ulicy Puławskiej. Klient wychodzący ze sklepu monopolowego przy Dworcu Południowym, został niespodziewanie zaatakowany przez młodego mężczyznę. Napastnik usiłował wyrwać mu z ręki zakupiony przed chwilą alkohol. Między napastnikiem, a poszkodowanym wywiązała się szamotanina. W momencie, gdy zaatakowany mężczyzna stracił równowagę, rozbójnik wyrwał mu z ręki puszkę piwa. Daniel N. nie miał okazji "nacieszyć się" łupem. Całe zdarzenie zauważyli patrolujący Mokotów wywiadowcy. Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą poszkodowanemu. Już po chwili sprawca rozboju, z kajdankami na rękach, siedział w radiowozie.

26-latek został przewieziony do komendy przy Malczewskiego, gdzie poddano go badaniu alkomatem. Okazało się, że miał we krwi ponad 2,5 promila alkoholu. Daniel N. noc spędził w policyjnym areszcie. Wkrótce odpowie za swój czyn przed sądem. Za rozbój grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony